جولان ۱۸۷ هزار تاکسی فرسوده در کشور
جولان ۱۸۷ هزار تاکسی فرسوده در کشور

امير جعفرپور، مديركل دفتر حمل‌ونقل عمومي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كشور اظهارداشت: در كل كشور حدود ۱۸۷هزار تاكسي فرسوده داريم كه در اين راستا تلاش مي‌كنيم تا تعداد تاكسي‌هاي فرسوده را كاهش دهيم. وي افزود: تا پايان سال‌جاري قرار است به وسيله نوسازي تاكسي‌هاي فرسوده تعداد اين تاكسي‌ها را از ۱۸۷ به ۱۳۵هزار دستگاه برسانيم.

وي با بيان اينكه از ابتداي سال‌جاري تاكنون بالغ بر ۶هزار دستگاه تاكسي فرسوده در كشور نوسازي شده است، گفت: روند نوسازي و تحويل خودروها با وقفه‌اي مواجه بود كه در ارديبهشت‌ماه امسال اين نوسازي با توجه به تحويل تاكسي‌هاي فرسوده انجام شد اما در ادامه اين پروسه متوقف شده است.

جعفرپور در پايان عنوان كرد: حدود نيمي از تاكسي‌هاي فرسوده‌اي كه نوسازي شدند تاكسي پيكان بودند كه با منع تردد آنها تعداد اين تاكسي‌ها به‌شدت كاهش يافته است.همچنين رئيس كميته حمل‌ونقل شوراي اسلامي شهر تهران از بسته‌شدن پرونده تاكسي‌هاي فرسوده شهر تهران تا پايان سال۹۶ خبر داد.

محسن سرخو درخصوص رسيدگي به وضعيت تاكسي‌هاي فرسوده گفت: پرونده تاكسي‌هاي فرسوده شهر تهران تا پايان سال۹۶ بسته خواهد شد و چيزي به نام تاكسي فرسوده وجود نخواهد داشت. وي با بيان اينكه نوسازي تاكسي‌هاي فرسوده طبق برنامه‌ريزي انجام شده است، عنوان كرد:

حدود ۱۰هزار تاكسي فرسوده در تهران شرايط تبديل و نوسازي دارند كه مي‌بايست دولت شرايط وام خودرو و تسهيلات نوسازي تاكسي در سال۹۶ را نيز فراهم كند. رئيس كميته حمل‌ونقل شوراي شهر تهران افزود: پيكان تاكسي‌ها نيز شامل اين نوسازي مي‌شوند و نامه‌نگاري‌هاي لازم براي آنكه اين تاكسي‌ها بتوانند در سامانه نوسازي ثبت‌نام كنند، انجام شده و در آينده امكان ثبت‌نام آنها براي نوسازي فراهم مي‌شود اما تا آن زمان پروانه كار تمامي اين تاكسي‌ها به جز تاكسي‌هاي پيكان تمديد مي‌شود.


You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *